JAKABSZÁLLÁS KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2022. március 13., vasárnap 10:39

KÖZÖS ÜNNEPSÉGGEL KÉSZÜL ORGOVÁNY ÉS JAKABSZÁLLÁS
KÖZÖS ÜNNEPSÉGGEL KÉSZÜL ORGOVÁNY ÉS JAKABSZÁLLÁSAz idei nemzeti ünnepre Jakabszállás és Orgovány községek egy különleges, településeken átívelő március 15-ei ünnepséggel készülnek.Az Orgoványon 10 órakor, Jakabszálláson pedig 16 órakor kezdődő megemlékezésen az Asszonyok dicsérete: Júlia című előadást tekinthetik majd meg az érdeklődők. Az 1848-49-es szabadságharc évfordulója alkalmából rendezett darab a Jakabi Kultúrműhely, az Orgoványi Kulturális Egyesület és a kecskeméti TBX band településeken átívelő közös produkciója.Helyszín: Sántha György Művelődési Ház és a Petőfi szobornálSzerkesztette és rendezte: Gellért Imréné Etelka és Horváthné Gellért Emőke AnnaA zenéket a kecskeméti TBX Band szerezte és adja majd elő.Tudtad, hogy ……….Több mint két éve készülünk erre az ŐSBEMUTATÓRA.Gellért Imréné Etelka az Asszonyok dicsérete c. sorozatának Júlia (Szendrey Júlia) életéről szóló megzenésített színpadi művét adjuk elő a két településen.Várunk téged is szeretettel, hogy meg tudd tapasztalni a közel 200 éves múlt egy szeletét.

1 csatolt kép Jakabszállás meghívó