AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. május 9., hétfő 20:14

Ismét működik az óvodai uszoda
Nagyüzem van a Vizikék óvoda uszodájában. A pandémia idején 2 évig zárva kényszerültek tartani a 3-6 éves ajkai és térségi gyermekek kedvenc helyét. Dr. Balatinczné Németh Mónika, az 1970-es évek második felétől működő, az országban elsők között megépült uszodás óvoda vezető helyettese elmondta, hogy minden ajkai intézményegység, valamint a régióban működő óvoda is igénybe veszi a szolgáltatást. Az idén 10 alkalommal látogathatják a nagycsoportos korú gyermekek az úszás alapjaival ismerkedő úszótanfolyamot, ugyanis március közepétől, a nyitástól a nevelési év végéig csak így tudják kielégíteni az igényeket. A térség óvodái közül Nyirád és Káptalanfa óvodái  is jelezték részvételi szándékukat. A tanuszoda két tanmedencéjében képzett úszóedző, Horváth Rozália foglalkozik a kicsikkel. A Vizikék Óvoda minden óvodás gyermeke számára egy héten egyszer biztosított a vízhez szoktatást célzó foglalkozás, melyhez minden szükséges eszközzel felszerelték az uszodát. Az öltözőt, mosdókat nemrég újították fel. A következő nevelési évtől már szeptemberben indul az úszásoktatás, előre láthatóan a középsős és nagycsoportos korosztály számára is.