BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2022. november 2., szerda 17:11

Ne dobd a kukába! Adjuk a Zsiráfnak! Gyűjtőpontokat hozunk létre, és eljuttatjuk az állatkertnek a megunt a töklámpásokat!
Többen is kérdezték az elmúlt napokban, hogy mit kezdhetnek a kifaragott tökökkel, mert bár már nem használják, kidobni nincs szívük, szeretnék, ha valahol hasznosulna.
Jó hír, hogy nem kell kidobni a faragott tököt! Beszéltem Szabó Rolanddal, a Fővárosi Állat- és Növénykert igazgatójával, és vállalták, hogy segítenek hasznosítani.
Ha már megunták a hétvégén faragott töklámpásokat, és nem tudják komposztálni, hozzák el a Marczibányi Téri Művelődési Központba vagy a Klebelsberg Kultúrkúriaba nyitvatartási időben szombatig.Az összegyűjtött tökök végül a Fővárosi Állat- és Növénykertbe kerülnek, ahol takarmányként és komposztként hasznosítják a kidobásra ítélt faragott tököket.
Így egyszerre tehetünk azért, hogy kevesebb hulladékot termeljünk, ráadásul az állatkert tökért rajongó lakóinak is segítünk.
Őrsi Gergely
polgármester