TISZAKÉCSKE VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2023. január 28., szombat 16:14

Befejeződött a Tiszakécskei Zeneiskola épületének energetikai korszerűsítése

Sajtóközlemény
Cím: Befejeződött a Tiszakécskei Zeneiskola épületének energetikai korszerűsítése
2023.01.28.

Befejeződött az elnyert pályázati forrásból megvalósuló Móricz Zsigmond Általános Iskola és Gimnázium Alapfokú Művészeti Iskolájának épületenergetikai fejlesztése. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg. A 272.2 millió forint összköltségű beruházás 61.1 millió forint európai uniós támogatás segítségével jött létre.
 A fejlesztés eredményeként az épületen megvalósult projektelemek:
 1. Projektarányos akadálymentesítés
2. Homlokzati nyílászárók cseréje
3.Homlokzati falak hőszigetelése, tetőszigetelés
4, Fűtéskorszerűsítés.
5, Megújuló energia hasznosítása.

A projekt elősegíti az energiahatékony épületekre irányuló európai kezdeményezés megvalósulását, amely jelen esetben egy felújított épületben az energiahatékony rendszerek és anyagok fejlesztésére irányult. Az épület műszaki, hőtechnikai állapotának fejlesztése hozzájárul az energia használat csökkenéséhez.

További információ kérhető:
 Tamás Zsolt sajtóreferens