BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2023. március 8., szerda 13:36

Nőnapi villamosmegállóval és a nőkről elnevezett utcákhoz készíttetett kiegészítő információs táblákkal készült a II. kerület a nőnapra
Elkészült a Széna téri villamosmegállóban a nőnapi megállónk, amivel arra igyekszünk felhívni a figyelmet, milyen sok teendőnk van még például a béregyenlőtlenség terén, és a közös feladatok terén is, melyek lényegesen nagyobb arányban terhelik a nőket, pedig nemcsak a nők dolga.

Az önkormányzat emellett nőnap alkalmából a női nevekről elnevezett utcákhoz is készíttetett kiegészítő táblákat: nagyhatású alkotók és közéleti szereplők nevét olvashatjuk rajtuk. Mert nem csak a nők dolga, hogy rávilágítsunk milyen fontos és nélkülözhetetlen értéket közvetítettek azok a lányok és asszonyok, akikről elneveztek utcát.

És vannak olyan utcák, ahol csak egy keresztnév szerepel a táblán. Ott elrejtettük azt, hogy kik azok a hölgyek, akikre büszkék vagyunk és akikről igazán el lehetne, vagy éppen el lehetett volna nevezni egy utcát.

Köszönjük a közreműködését és segítségét a nőnapi megálló elkészítésében!

Őrsi Gergely polgármester