BUDAPEST FŐVÁROS VII. kerület - Erzsébetváros Önkormányzata
2023. március 13., hétfő 15:24

Valódi rezsitámogatást adunk azoknak a háziorvosoknak, akik minden nap az erzsébetvárosiakért dolgoznak!
A most következő képviselő-testületi ülésen arról szavazunk, hogy a felnőtt háziorvosi, a házi gyermekorvosi és a felnőtt fogorvosi praxisok összesen 21 millió 600 ezer forintot kapjanak a megnövekedett közüzemi költségeik kifizetésére.

Erzsébetváros eddigi is lehetőséget adott az itt dolgozó háziorvosoknak, gyermekorvosoknak és fogorvosoknak, hogy pályázhassanak a többi között a munkájukhoz elengedhetetlen műszerek, informatikai eszközök és szoftverek beszerzésére.

A pályázati összeg plafonja eddig 109 ezer forint volt; ezt most a háziorvosok és házi gyermekorvosok, valamint felnőtt fogorvosok számára 400 ezer forintra emeljük, ha a testület megszavazza az előterjesztésemet.

Erzsébetváros mindent megtesz, hogy segítse a nehéz helyzetbe került alapellátó orvosok munkáját.

Niedermüller Péter
polgármester