REGÉC KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2023. március 23., csütörtök 12:02

Útfejlesztés átadása és Rákóczi Emléknap Regécen
Regéc község kettős ünnepi rendezvényre készül az előttünk álló hétvégé. Sok éves hagyományt követve a település II. Rákóczi Ferenc emléke előtti tisztelgése képen, a Nagyságos Fejedelem 347. születésnapja alkalmából március utolsó hétvégéjén tartja a Rákóczi Emléknap ünnepi rendezvényét Az esemény idén március 25-én, szombaton 13 órakor kerül megrendezésre a Regéci Várban. Az ünnepi rendezvény alkalmával, 12:30 órakor kerül sor a várhoz vezető út megújult szakaszának ünnepélyes átadás. A szilárdburkolttal kiépített útszakasz fejlesztése a Magyar Falu Program mintegy 39 millió forintos támogatásból valósult meg Regécen. Az útfejlesztést átadják és az ünnepi megemlékezés kiemelt vendégei Prof. Dr. Hörcsik Richárd Abaúj és Zemplén országgyűlési képviselője és Dr. Alakszai Zoltán Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye főispánja.