ONGA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2023. augusztus 2., szerda 15:04

TOP_PLUSZ-1.2.1-21-BO1-2022-00013 - Építsünk közösséget Ongán!
A projekt keretében Ongán egy új közösségi ház építésére kerül sor, valamint a meglévő Művelődési ház tetőcseréje valósul meg. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.
Támogatás összege: 170,98 millió Ft

A projekt azonosító száma: TOP_PLUSZ-1.2.1-21-BO1-2022-00013
A projekt kezdete: 2022.10.03.
A projekt befejezése: 2025.03.31.
Kedvezményezett neve: Onga Város Önkormányzata
Támogatás mértéke: 100%
Támogatás formája: Vissza nem térítendő támogatás
Támogatás forrása: az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja

A fejlesztés célja új közösségi ház építése és a meglévő Művelődési ház tetőhéjazatának cseréje.
A felhívás megnevezése: TOP_PLUSZ-1.2.1-21

A fejlesztés alábbi elemekből épül fel:
•           Projekt előkészítés: műszaki tervezés, szükséges megalapozó tanulmányok elkészítése (igényfelmérés, PET), közbeszerzés lebonyolítása.
•           Közösségi célú tevékenységek:
- önkormányzati tulajdonban lévő építmény korszerűsítése – meglévő Művelődési Ház tetőcseréje szükségessé vált,
- illetve egy új (kisebb) épület építése közösségi céllal – Közösségi Ház kialakítása.
- soft tevékenységek: elkészült infrastruktúra használatának bemutatását és népszerűsítését segítő akciók, programok, kiadványok
•           Önállóan nem támogatható,
- kötelező tevékenységek: nyilvánosság megvalósításhoz kapcsolódó költségek, akadálymentesítés, energiahatékonysági és a megújuló energiafelhasználás bővítése szempontok érvényesítése, projektmenedzsment
- választható tevékenységek: Települési szintű körforgásos gazdasági stratégia kidolgozása

A megvalósulás két helyszínen történik.
A Közösségi ház helyszíne: 3562 Onga, Petőfi Sándor utca 1.
A Művelődési ház címe: 3562 Onga, Rákóczi utca 11.

Jelen fejlesztés azt a célt szolgálja, hogy Onga már középtávon egy attraktív városképpel, közösségi funkcióját jól betöltő kisvárossá váljon.

1 csatolt dokumentum sajtóközlemény