AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2023. szeptember 29., péntek 14:56

Káldi Géza a legrutinosabb túrázó
Az újzélandi Edmund Hillary és nepáli Tendzing Norgaj 1953-ban első teljesítőkként megmászták a Mount Everest 8848 méteres csúcsát. Ennek emlékére Bősz Imre 2003-ban Mount Everest teljesítménytúrákat indított 8848 méteres távolságon. Akkora volt az érdeklődés, hogy a 20 év alatt most hirdették meg a századik alkalommal. A veszprémi Botev iskolától rajtolhattak a résztvevők. Az egyetemi városrészen, az óvároson keresztül a Séd völgyét érintve jutottak el a Jutas Vitéz kilátónál lévő ellenőrző és forduló ponthoz, onnan a Szent Margit templomon, belvároson keresztül érkeztek vissza a starthoz. A díjazáskor a Bánki Donát Természetbarát Egyesület a legnagyobb résztvevő csapatként kaptak kupát. A legrutinosabb túrázónak járó  kitüntetést a 82 éves  Káldi Géza, a bánkisok örökös és tiszteletbeli elnöke vehette át. Minden résztvevő megkapta az Erőss Zsolt arcképével díszített kitűzőt.