SZIGETHALOM VÁROS ÖNKORMÁNYZATA

Szigethalom Egyesített Népjóléti Intézmény energetikai korszerűsítése kezdődik
Szigethalom Egyesített Népjóléti Intézmény energetikai korszerűsítése
2023.11.10.
Szigethalom Város Önkormányzata TOP_PLUSZ-2.1.1-21 Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése tárgyú felhívásra beadott pályázata 244,44 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült. A projekt a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében valósul meg. A fejlesztés fő célja a Szigethalom Egyesített Népjóléti Intézmény energetikai korszerűsítése.
A kedvezményezett neve: Szigethalom Város Önkormányzata
Megvalósítási helyszín: 2315 Szigethalom, Rákóczi u. 147.
A Támogatás intenzitása: 100 %
A Projekt tervezett elszámolható összköltsége 244,44 millió Ft.
Projekt azonosító száma: TOP_PLUSZ-2.1.1-21-PT1-2022-00007
A fejlesztés bemutatása:
Jelen projekt célja Szigethalom Egyesített Népjóléti Intézmény Idősek Otthona épületének energetikai korszerűsítése, melynek keretében megtörténik az épület külső oldali szigetelése, a műanyag nyílászárók cseréje/korszerűsítése, fosszilis energiahordozó alapú hőtermelő berendezések korszerűsítése/cseréje, maximum háztartási méretű kiserőmű (HMKE) fotovillamos rendszer kialakítása, projektarányos akadálymentesítés, valamint az épület állandó használóinak képzése a beruházást követően az alkalmazott megoldásokról, a helyes üzemeltetés szabályairól, valamint a beruházás környezeti hozadékairól.
A fejlesztés eredményeként az épület BB energetikai besorolásból közel nulla energiaigényű épületté válik. A megvalósuló fejlesztés hatására az épületben elért üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkenése összesen 81,52 t/év.
A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg, 244,44 millió forint európai uniós támogatás segítségével.
A projekt tervezett befejezése: 2025.08.31.
A projektről bővebb információt a  oldalon olvashatnak.
További információ kérhető:
Vécsei Attila