SZÁPÁR KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2023. november 20., hétfő 07:36

TOP-3.2.1-16-VE1-2017-00016 energetikai korszerűsítés megvalósítása Szápár Község Önkormányzata által
A projekt megvalósításának szükségességét a Szápár Község Önkormányzata tulajdonában álló kiemelkedően rossz (JJ) energetikai jellemzőkkel rendelkező épület hasznosítása alapozza meg.
Kedvezményezett neve: Szápár Község Önkormányzata,
Projekt címe: Szápár Község Önkormányzat épületek energetikai korszerűsítése
Szerződött támogatás összege: 29.796.387 Ft
Támogatás mértéke: 100 %-ban
Projektazonosító száma: TOP-3.2.1-16-VE1-2017-00016
Projekt befejezési dátuma: 2023. szeptember 30.
A projekt tartalma:
A projekt megvalósításának szükségességét a Szápár Község Önkormányzata tulajdonában álló kiemelkedően rossz (JJ) energetikai jellemzőkkel rendelkező épület hasznosítása alapozza meg. Az eddig óvodaként funkcionált épületet a későbbiekben Csetény és Szápár község bölcsődéjeként kívánjuk működtetni, és ehhez fontos az energetikai korszerűsítés, hogy megfelelő körülményeket tudjunk biztosítani a kisgyermekek számára.
Az önkormányzat tulajdonában álló épület energetikai korszerűsítése valósul meg, amely a pályázati céllal összhangban áll és annak célkitűzéseit valósítja meg. A megvalósítás következtében az épület energetikai jellemzői nagymértékben javulnak és elérik egy korszerű energetikai jellemzőkkel rendelkező épület paramétereit (CC). A projekt helyszíne:
Szápár, Kossuth utca 38. szám alatt található óvoda épülete. Helyrajzi száma: 58. Az épületet egy magasan kvalifikált energetikai szakértő vizsgálta meg és készítette el a tanúsítását. Az ő általa javasolt felújítások, korszerűsítések kerültek a projektbe beépítésre és ezek megvalósításával kívánjuk egy korszerű, a mai kor igényeinek megfelelő működésű épületté fejleszteni az óvoda épületét. Szápár Község Önkormányzata tulajdonában álló óvoda épület ugyan karbantartott, de a mai kor követelményeinek nem felelt meg. Ennek egyik legproblémásabb területe az épület
energiahatékonysága (nincs hőszigetelés, a fűtésrendszer korszerűtlen, gazdaságtalan és nem jól működő – csoport szoba hideg!) . Az energetikai tanúsítás szerinti energetikai jellemzői kiemelkedően rosszak (JJ). Ezért a projektünk fő célja, hogy elősegítse az óvoda épületének, mint önkormányzati intézménynek hatékonyabb energiahasználatát, racionálisabb energiagazdálkodását.
További célként jelenik meg: - energiahatékonyságot célzó felújítása és fejlesztése, amennyiben az egyes beruházások a fosszilis energiahordozókból származó üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátásának csökkentését szolgálják (gázkazánról – szalmatüzelésű kazánra való átállás); - a megújuló energiaforrások fokozottabb használata is az egyik fontos célunk, ezáltal egy környezetbarát, a természetet nem terhelő épületet mutatunk példaként a faluban élőknek és a szomszédos településeknek.
A projektünk megvalósításával hozzájárulunk az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaság céljának eléréséhez országos szinten. A fejlesztés megújuló energiaforrás hasznosítására irányul, mert a napelemes rendszer kiépítésével a megújuló energiát hasznosítja, ami jól illeszkedik a Veszprém Megye Stratégiai Fejlesztési Program 2. prioritástengelye, "A sajátos területi - természeti erőforrás, agroökológiai és turisztikai - potenciálok kiaknázása, fenntartható erőforrás gazdálkodás" esetén megfogalmazott "természeti - , táji és egyéb stratégiailag fontos erőforrások megőrzése fenntartható használata, energiahatékonyság és környezetünk védelme" stratégiai célhoz.
A fejlesztéssel érintett épület projekt kezdeti-állapotának besorolás JJ, így alacsony besorolású épület került energetikai fejlesztésre. A támogatást igénylő épület tervezett állapotára vonatkozó besorolás a TNM rendelet által definiált CC "korszerű" szint. Ezzel jelentős energia megtakarítás valósul meg.

 
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.