AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2024. április 13., szombat 16:57

Nézték a Holdat, a csillagokat
Első nyilvános klubfoglalkozását tartotta az Asztrokertben a Bakonyi Csillagászati Egyesület április 12-én este.A témája a távcsövek kipróbálása, a Hold és az este folyamán felbukkanó csillagok megtekintése volt.A csékúti hegyen lévő csillagda a fiatalon elhunyt alelnökük, Ivanics-Rieger Klaudia emlékét őrzi, az elnevezése Claudia inter Stellas, vagyis Klaudia a csillagok között.  Ivanics Ferenc elnök kérdésünkre elmondta, hogy  nyáron több programot is szerveznek ingyenesen. Klaudia ugyanis azt vallotta, hogy a tudás megszerzésének nem lehet akadálya a rossz anyagi helyzet. Mindenkinek meg kell adni a lehetőséget, aki élni kíván azzal. A csillagda ünnepélyes megnyítóját június 15-én tartják.