BUDAPEST FŐVÁROS XXI. Kerület - Csepel Önkormányzata
2010. május 12., szerda 10:55

A szemtanúk csepeli rendőrök voltak: azonnal segítettek és intézkedtek
Két 22 éves gyalogost gázolt el egy , 57 éves sofőr a csepeli Kossuth Lajos utcában a zebrán, a volt telefonközpontnál

Május 11-én, kedden este 20 óra 20 perckor egy személyautó két gyalogost gázolt el Csepelen, a Kossuth Lajos utca 117. számú háznál, a volt telefonközpont bejáratánál lévő, jelzőlámpa nélküli  zebrán.

Értesülésünk szerint a baleset a következőképpen történt: a Szent István út felől érkezett a XXI. kerületi rendőrkapitányság járőrautója, amely a szabályoknak megfelelően elsőbbséget adott a gyalogosoknak. Az ellenkező irányból érkező kocsi azonban megállás nélkül hajtott rá a zebrára és így ütött el két 22 éves fiatalembert.

A csepeli rendőrjárőrök azonnal a sérültek segítségére siettek. A két fiatalembert a mentők a Merényi Gusztáv kórházba szállították. Ezt követően a rendőrök megkezdték az intézkedést a gázoló autó 57 éves sofőrje ellen. Az eset körülményeit szerdán szakértők vizsgálták.