BUDAPEST FŐVÁROS XXI. Kerület - Csepel Önkormányzata
2010. június 2., szerda 15:35

A Csepeli Önkormányzat anyagi segítsége az árvíz károsultjainak
Az elmúlt hetekben tapasztalt rendkívüli időjárás és a nyomában járó árvíz sok településen okozott hatalmas károkat. Házak dőltek össze, családok váltak egyik perecről a másikra földönfutókká. A helyi önkormányzatok saját erejükből nem képesek enyhíteni a már milliárdosra tehető károkat. Az egész országból, sőt a határokon túlról is érkező segélyszállítmányokat, anyagi támogatásokat, azok gyűjtését és elosztását – mások mellett – a Magyar Máltai Szeretetszolgálat koordinálja. Külön számlát nyitottak a károsultak megsegítésére érkező pénz fogadására (OTP Bank Zrt 11784009-20200673).

Tóth Mihály polgármester javaslatára a június 2.-ai képviselő-testületi ülésen részt vevő képviselők egyhangúlag úgy döntöttek, hogy az önkormányzat – a polgármesteri keret terhére három millió forinttal támogatja az árvízkárosultakat. (A határozathozatalban a Fidesz-KDNP képviselői nem vettek részt.)