Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ)
2010. november 16., kedd 14:40

A MÖSZ várja a Kormány Önkormányzatok Érdekegyeztető Fórumának Összehívását
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége megérti a kormány pénzügyi nehézségeit, különösen a kötelezően tartandó 3 százalékos költségvetési hiányt illetően. Ugyanakkor sajnálattal állapítja meg, hogy a Bajnai kormány által jóváhagyott 2010-es költségvetéshez képest csökkent az állami szerepvállalás az önkormányzati feladatok finanszírozásában.

A MÖSZ emlékezteti a parlamenti döntéshozókat, akik között nagy számban vannak jelen gyakorló polgármesterek, hogy már a 2010-es költségvetés is az ellehetetlenülés szélére sodorta a magyar településeket.

A MÖSZ közgyűlése kéri a kormányt, hogy az önkormányzatok finanszírozása minimum a 2010-es reálértékben történjen, amihez, mintegy 40 milliárd forint többlet támogatás szükséges a beterjesztett költségvetéshez képest.

A MÖSZ felhívja a kormány figyelmét, hogy mielőbb kezdje meg - az önkormányzati törvényben rögzítetteknek megfelelően – az országos önkormányzati érdekszövetségekkel a 2011-es  költségvetéssel kapcsolatos érdemi egyeztetést.

Dr. Gémesi György
MÖSZ elnök