Önkormányzati Minisztérium
2009. június 11., csütörtök 13:24

4,1 milliárd forint fejlesztési pályázatokra
A Kormány, hasonlóan a tavalyi évhez, az idén is fontosnak tartja a fejlesztési pályázatok folytatását. A 2009. évi költségvetési törvény 4,1 milliárd forintot biztosított erre a célra.

A pályázatok célja, hogy az önkormányzatok, intézményi társulások, illetve többcélú kistérségi társulások által fenntartott bölcsődékbe és közoktatási intézményekbe járó gyermekek, tanulók ellátása minél magasabb szinten történjen.
E források révén a többi között a hátrányos, illetve a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek, tanulók is egyenlő esélyekkel léphetnek tovább az iskolarendszerben.

Az Európai Uniós támogatások nem jelentenek megoldási lehetőséget valamennyi óvoda, iskola felújítására, fejlesztésére, ezért döntött ismételten úgy a Kormány, hogy támogatja az EU által figyelmen kívül hagyott, 20 millió forint alatti fejlesztéseket.
A magyar államkincstárhoz 896 jelentkező 1323 pályázatot nyújtott be, összesen 23,3 milliárd forint összegben.

Bölcsődék infrastrukturális fejlesztésére összesen 127 pályázat érkezett, az igényelt támogatás összege 2 milliárd forint volt. Ezekből 45 pályázat részesült támogatásban, 500 millió forint összegben.

Közoktatási intézmények infrastrukturális fejlesztésének támogatására 3,1 milliárd forintos keret állt rendelkezésre, ebből:

Óvodák infrastruktúra-fejlesztésére 568 pályázat érkezett 9,2 milliárd forint összegben. Ebből 186 pályázatot támogattunk, 1,8 milliárd forinttal.

Általános iskolai fejlesztésre 107-en pályáztak eredményesen, 1,3 milliárd forint összeggel.

Közösségi busz beszerzésére 61 pályázat érkezett, ebből 31 került támogatásra
497, 4 millió forint  értékben.

2 csatolt kép ismerkedik a miniszterVarga Zoltán önkormányzati miniszter látogatást tett a pályázati úton 11 millió forintot elnyerő halásztelki Tündérkert óvodában