BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2011. február 15., kedd 12:24

A II. kerület segítsége a Mentőszolgálatnak
A II. kerületben is megdöbbenéssel értesültünk arról, hogy az elmúlt hétvégén ismét kilopták egy fővárosi mentőautóból a műholdas helymeghatározó (GPS) készüléket. Ez a cselekmény annak fényében különösen elítélendő, hogy az Országos Mentőszolgálat munkatársai éppen életmentéshez vonultak ki, amikor a jármű ablakát betörték és a GPS készüléket ellopták.

Tudomásunkra jutott, hogy a GPS készülék pótlására az Országos Mentőszolgálatnak nincs saját forrása, ezért a II. Kerületi Önkormányzat vezetése és képviselő-testülete úgy döntött, hogy a mielőbbi segítség nem várathat magára. A képviselő-testület tagjai saját pénzükből megvásárolták az életmentők számára a hiányzó készüléket, hogy ezzel is segíthessenek a Mentőszolgálat munkatársainak a napi munkájukban.

Fotó:
Dr. Láng Zsolt II. kerületi polgármester a mai napon átadta a GPS készüléket Dr. Mártai Istvánnak, az Országos Mentőszolgálat főigazgatójának és munkatársainak.

1 csatolt dokumentum Sajtóközlemény - GPS adomány