Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2020. június 2. kedd
Hírek témák szerint

GÖDÖLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. március 18., hétfő 09:37

Lengyelországból érkezett a református templom új harangja
Új harang költözött a gödöllői református templom tornyába március 17-én. A harangot dr. Bogárdi Szabó István, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke áldotta meg, és ő hirdetett igét a hálaadó istentiszteleten is.
A gödöllői református gyülekezet 1744-ben épült templomának első harangját 1768-ban szerelték fel, ami mellé 1832-ben egy nagyobb, második harang költözött. Ezt a nagyobb harangot az I. világháborúban elvitték, és hadi célokra beöntötték, a gyülekezet csak 1923-ban tudta egy újabbal pótolni.
A kisharang az akkori presbitérium szilárd kiállásának köszönhetően elkerülte a beolvasztást, és 244 éven át szolgált, mígnem 2012 tavaszán megrepedt. A presbitérium döntésének értelmében, nem olvasztották be, hanem mint az egyházközség történelmi emlékét, a templomban helyezték el.
Helyére március 17-én kerül fel a 170 kg súlyú új harang, amit Lengyelországban készítettek.
Két felirat díszíti: „Tebenned bíztunk eleitől fogva”, valamint „Készíttette a Gödöllői Református Egyházközség 2012-ben a korábbi 1768 óta szolgált harang pótlására”.
Az ünnepségen dr. Bogárdi Szabó István, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke köszönetet mondott az Úrnak, hogy lehetőséget adott az új harang készítésére, s reményének adott hangot, hogy hasonlósan elődjéhez, ez is legalább negyed évezredig hirdeti majd az Úr dicsőségét és irgalmasságát. „A harang szava jelezze mindig: a segítség felülről jön” – mondta a püspök.
A harangszentelést dr. Bogárdi Szabó István püspök, és a házigazda Balogh Tamás, a Gödöllői Református Egyházközség lelkésze mellett megtisztelte jelenlétével Sipos Bulcsu Kadosa, szadai lelkész, az Északpesti Református Egyházmegye esperese, Gulyás László monori nyugalmazott református lelkész, volt gödöllői helyettes lelkész, és Tar Zoltán, gödöllői beosztott lelkész.
Az új kisharang délután fél négykor ért fel a toronyba, s az istentiszteletet követően, néhány perccel negyed öt előtt szólalt meg először.

(c) Korondi Judit felvételei

8 csatolt kép 12345678
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.