Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2024. május 22. szerda
Hírek témák szerint

NAGYKÁLLÓ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. április 15., szerda 17:30

Vállalkozói inkubátorház épül Nagykállóban
Nagykálló határában még március elején kezdődött az inkubátorház épületének kialakítása az egykori vásártér területén. A beruházás megvalósítására Nagykálló Város Önkormányzata - Európai Uniós forrásból - 661 484 000 forint vissza nem térítendő támogatást nyert. Az „Ipari területek fejlesztése Nagykállóban” című projekt elsődleges célja, hogy új munkahelyeket teremtsen városunkban, növelje a foglalkoztatást abban a térségekben, amely gazdaságilag kevésbé versenyképes, ezen kívül a betelepülő vállalkozások számára kedvezőbb működési feltételeket biztosítson, amihez adott a megfelelő vállalati környezet.
- Az inkubátorház két összekapcsolt – iroda és műhely - épületrészből áll majd. A csarnoképület alapterülete: 1337,32 nm, míg az iroda részé: 211,31 nm. A kivitelezés várhatóan ősszel fejeződik be, de már várjuk az érdeklődők jelentkezését személyesen, telefonon 06-42/263-101, vagy elektronikus úton polgarmester@nagykallo.hu e-mail címen – mondta Horváth Tibor, Nagykálló Város polgármestere. - Az inkubációs épület alkalmas lesz termelő és kereskedelmi, szolgáltató, illetve logisztikai tevékenységek befogadására egyaránt, s egyúttal a járásban a kis- és nagykereskedelmi központ szerepét is be kívánja tölteni. Az épületben kialakított műhelyek hasznosításból árbevételhez jut az önkormányzat, melyet további beruházások megvalósítására tudunk majd fordítani.
Horváth Tibor polgármester hozzátette, hogy az inkubátorház megépítésével várhatóan nőni fog Nagykálló versenyképessége és remélhetőleg növekszik a térség gazdasági vonzóereje is. Az inkubátorház piacképes vállalkozásoknak ad majd otthont, ami növeli a városba betelepülő cégek számát is. Ilyenformán a beruházás új munkalehetőségeket teremt.
-A vállalkozások által teremtett új munkahelyekre pedig nagy szüksége van a mi településünknek is, függetlenül attól, hogy a koronavírus-járvány miatt elrendelt rendkívüli intézkedések milyen hatással lesznek majd a gazdasági életre, a helyben működő vállalkozásokra – tette hozzá a városvezető.

 


1 csatolt kép IMG_456
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.